Další služby

Přeprava koní

Přeprava koní - Renault ParaganCentrum DARHORSE disponuje dvěma moderními autopřepravníky pro přepravu dvou až tří koní značky Renault nástavba Paragan a Theault.  Dále vlastníme dva kvalitní přívěsy pro 2 a 4 koně, které lze přiřadit do soupravy s autopřepravníky nebo připojit k firemním vozidlům. V případě potřeby převozu více osob a materiálu je k dispozici firemní mikrobus Mercedes Vito, ke kterému je opět možné připojit přívěs pro dva koně.

DARHORSE centrum v rámci ACTON s.r.o. je kromě jiného držitelem všech oprávnění, registrací a povolení pro mezinárodní přepravu zvířat a to bez časového omezení. Přepravu provádíme s důrazem kvalitu, bezpečnost a úspornost v rámci celé Evropy.

Přeprava koní - Renault ParaganVozový park je využíván velice hospodárně díky nasazení v chovné oblasti, které má hlavní sezónu v zimních měsících a právě vzájemná propojenost DARHORSE centra umožňuje přepravovat koně v dostihovém provozu kvalitně a zároveň levně.

 

Pro přepravu koní na větší vzdálenosti je upravené zejména vozidlo Renault-Paragan, které má tuto výbavu:

 

 

 • Pneumatické odpružení zadní nápravy ovládané řidičem, které zajišťuje bezpečnější a komfortnější jízdu v případě terénních nerovností nebo nekvalitní vozovky.
 • Přeprava koní - Renault Paragan - vnitřní pohledPřísné bezpečnostní normy a hygienu splňuje podlaha prostoru koní, která je vytvořena z protiskluzné lité gumy.
 • Horizontálně nastavitelná přepážky mezi koňmi, jejíchž nastavením lze přizpůsobit prostor velikosti přepravovaného koně, nebo její aretací v krajní poloze lze společně přepravovat hříbata nebo matku s hříbětem.
 • Řízenou ventilaci vzduchu zajišťuje dvourychlostní a dvousměnový ventilátor ve stropě doplněný o teplotní čidlo. O aktuální teplotě v nákladním prostoru je řidič informován digitálním ukazatelem.
 • Pasivní ventilaci vzduchu zajišťuje soustava čtyř bočních otevíratelných oken, spolu s bez průvanovým stropním  oknem.
 • Prostor pro koně je vybaven i hlavovou přepážkou usnadňující přepravu hřebců nebo problematických koní.
 • Vozidlo má dvoukřídlé zadní dveře pro snadnější přístup ke koním po dobu přepravy a zadní přepážka je vybavena tzv. panic systémem pro uvolnění koní v případě mimořádných situací.
 • Vůz má sedlovnou pro uskladnění veškerého příslušenství ke koním a jejich krmení.
 • Kapacita kabiny řidiče je 5 osob. Zde je také umístěn spací modul pro 2 osoby a další dvě lůžka v zadní části kabiny.
 • Vozidlo má kamerový systém, který posádce umožňuje sledovat na LCD monitoru situaci v nákladovém prostoru a též za vozidlem.
 • Tažné zařízení umožňuje připojení přívěsného přepravníku koní.
 • Zadní přepážka je vybavena dvěma mobilními krmnými žlaby.

 

Nakládka a vykládka koní je pro všechny případy zdarma.
V případě ujeté vzdálenost do 100 km se cena stanovuje dohodou.

V případě celkové ujeté vzdálenosti od 100 km do 1000 km bude účtováno:

1 kůň 10 Kč za jeden ujetý km
2 koně 14 Kč za jeden ujetý km
3 koně 20 Kč za jeden ujetý km
4 koně 24 Kč za jeden ujetý km
5 koní 30 Kč za jeden ujetý km

 

V případě celkové ujeté vzdálenosti nad 1000 km bude účtováno:

1 kůň 10 Kč za jeden ujetý km
2 koně 13 Kč za jeden ujetý km
3 koně 19 Kč za jeden ujetý km
4 koně 23 Kč za jeden ujetý km
5 koní 29 Kč za jeden ujetý km

 

V případě cest do zahraničí nejsou v ceně přepravy zahrnuty dálniční poplatky, náklady na trajekty, poplatky za tunely a mosty atd. Tyto náklady budou účtovány dle jejich skutečné výše.

 

Import koní

Centrum DARHORSE zajišťuje pro své klienty také výběr a koupi koní v zahraničí včetně zajištění dopravy a veškeré administrativy spojené s importem. Import koní je prováděn především z těchto zemí: Irsko, Anglie, Francie, Německo a USA. Nákup koní je prováděn na základě individuální dohody s majiteli tzv. ze stáje nebo na dražbách popřípadě v prodejních dostizích.

Rozbor pedigree

Centrum DARHORSE je schopno prostřednictvím spolupracujících odborníků pomoci s výběrem vhodného plemeníka pro Vaši chovnou klisnu.

Prodej koní

Majitelé hříbat, ročků nebo chovných klisen mohou po dohodě s centrem DARHORSE využít i jeho prezentační a prodejní možnosti. Majitelé i chovatelé, tak mají možnost např. prostřednictví tohoto webu prezentovat prodej svých koní. Další možností je kompletní zajištění prodeje koní na zahraničních dražbách nebo jejich prodej zájemcům spolupracujícím s centrem DARHORSE.