Idea chovu

Idea chovu koníDobře víme, že sebelepší podmínky pro odchov anglického plnokrevníka mnoho neznamenají pokud je nedoplňuje srovnatelná kvalita chovného materiálu. Příprava chovného stáda v rámci projektu DARHORSE byla zahájena v únoru 2010 a to nákupem první potenciálně chovné klisny Corcovady. Do dnes se jedná o sportovně nejúspěšnější klisnu, jaká se kdy v české stáji a na zdejších rovinových drahách objevila. Kompletní kariéru Corcovady, Leo Gali, Blessyourpinksox, Luxurious, Brittany, Trinity a dalších dámských hvězd, které ve většině případů deklasovaly nejlepší hřebce ve střední Evropě, si můžete připomenout v části Klisny v chovu.

Od prvopočátku tak byl kladen důraz na mimořádnou kvalitu kobyl zařazovaných do chovu. V duchu téže logiky bylo postupováno v případě angažování plemeníka Midships Gr.1. vítěze a syna skvělého Mizzen Mast z chovu šejka Khalida Abdulaha. K Midshipsovi se na konci roku 2012 připojil i v Česku nejúspěšnější aktivně působící plemeník Bully Pulpit. O obou najdete vyčerpávající informace v části Plemeníci.

V chovu anglického plnokrevníka lze uplatnit řadu postupů, způsobů a cest ale v našem případě se snažíme o naplnění v podstatě jednoduchého „spojuj nejlepší s nejlepším a očekávej nejlepší“.

Úspěšné zahraniční chovy takřka vždy bezezbytku naplňují tři základní předpoklady a to:

  • kvalitní podmínky pro odchov,
  • kvalitní chovný materiál,
  • kvalitní personál.